בן יהודה 204

מקום: תל אביב

ייעוד: מגורים ומסחר (מבנה לשימור)

היקף: 18 יח"ד

שלב: הושלם 2016

מזמין: פרטיים


הצג מידע נוסף

הבניין ברחוב בן יהודה 204 הוא בניין פינתי השוכן בבן יהודה פינת רחוב יפה נוף. הבניין תוכנן ע"י האדריכל ארתור רייס כבניין בן שלוש קומות מגורים מעל קומה מסחרית עם שתי חזיתות ראשיות לכיוון רח' בן יהודה ורח' יפה נוף.

הבניין שנבנה לבסוף לא תאם באופן מלא את תכניותיו המקוריות של אדר' רייס. קומת הקרקע המסחרית שהייתה בגובה הרחוב בוטלה והכניסה לבניין נעשתה במדרגות מרחוב יפה נוף בגובה של קומה מעל רחוב בן יהודה. מאחר וברחוב בן יהודה קו הבניין הקדמי מצטרף לרחוב, גדר הבניין "פלשה" לתוך הרחוב והקטינה למעשה את רוחב המדרכה במקום. 

שיפוץ הבניין והוספת הקומות היה הזדמנות לחזור לתכניותיו המקוריות של אדר' רייס, להחזיר את הקומה המסחרית, לפתוח אותה לרחוב בן יהודה ולפרק את גדר הבניין שהצרה את הרחוב.

עיצוב תוספת הבניה, שלוש קומות מעל שלוש קומות קיימות, שמר על עקרונות הבניה הא-סימטרית: המרפסות (שהן האלמנט העיצובי בבניין) שחלקן תלויות וחלקן שקועות, הגג השטוח ומינימליזם מובהק המתבטא בעיצוב פונקציונאלי נקי.  

<< חזרה למגורים
The new design is replica watches designed with a dense bottom to swiss replica watches ensure the safety of the movement inside the watch. Equipped with fake watches uk the brand-made MT5612 self-winding movement, this movement is equipped with an rolex uk inertial fine-tuning silicon balance spring.