תיכון תרבות רמת גן

תיכון תרבות כממלכת אידאליזם ואידאות, תרבות כמתכונת חיים הנעזרת במבנה ייחודי של בית הספר. מבנה המפגין הלכה למעשה את הפרוגרמה הייחודית של בית הספר ומספק חוויה חדשנית של מרחבי לימוד וחלל בית ספרי. בתיכון תרבות החינוך והלמידה יתבצעו בסדנאות תלמידים גמישות. אין כיתות אם. חווית הלימוד נעשית תוך הקניית ידע בעולמות הדעת, אלה נוצקים וניתכים יחד בהאנגר המידענות שהוא חלל התנועה, המפגש, החוויה, חופש הבחירה וכור ההיתוך של כל תלמידי וצוות בית הספר.
     חווית הלימוד בבית הספר נעשית תוך בחירה של קבוצות ועולמות הדעת. סכמת התכנון הפרוגרמאתית של בית הספר מחלקת לכל עולם דעת מבנה יעודי: הומניסטיים, מדעים, אמנויות וספורט. ביניהם כמעין אצבעות עובר עולם הדעת החמישי והמאחד את כולם איכות הסביבה. כל עולמות הדעת מגיעים להאנגר המידענות שהוא לבו הפועם של בית הספר שם נוצרת חווית הלימוד המשותפת בין התלמידים הבוחרים לעצמם להרכיב את מינון עולמות התוכן על-פי כישוריהם והבנתם.
     כל מבנה בעולמות הדעת מכיל בדיוק את כל הפונקציות הנדרשות בפרוגרמה. המבנים שונים בגודלם אך אחידים במראם. בכולם בחרנו להציב את החלקים הציבוריים יותר כגון אולמות ההרצאות והכינוסים בקומה הקרובה ביותר לרצפת האנגר המידענות וככל שעולים בקומות הפונקציות הפרוגרמטיות נהיות יותר ויותר ספציפיות לעולם התרבות הנבחר. באופן כזה מושגת מידה מירבית של ריכוז הדרוש לעולמות התוכן התרבות תוך שיתוף והפריה הדדית במפגש שבין עולמות התוכן.
     תיכון תרבות הוא גם נקודת ציון עירונית לא רק ברמה האידיאולוגית אלא גם ברמה הפיזית. הכניסה מכיכר עירונית בקצה הצפוני של שדרה המחברת לכפר אז"ר. נקודת הקצה השניה היוצרת משקל נגד למוקד העירוני החזק של הכניסה לבית החולים תל השומר. נכנסים ישירות מהכיכר לבניין ציבור מרשים בעל חזות בולטת. בבניין זה מצויה הנהלת בית הספר הממוקמת סביב אודיטוריום משולש. דופן אחת שלו היא המדרגות להאנגר המידענות. האנגר המידענות המצוי בדיוק מתחת לשדרה מחבר את כל חלקי בית הספר כשם שהשדרה שמעליו מחברת את חלקי העיר.


<< חזרה לתחרויות
The new design is replica watches designed with a dense bottom to swiss replica watches ensure the safety of the movement inside the watch. Equipped with fake watches uk the brand-made MT5612 self-winding movement, this movement is equipped with an rolex uk inertial fine-tuning silicon balance spring.