בית המכבי

תחרות למוזמנים

מיקום: כפר המכבייה

היקף: כ- 3,000 מ"ר

מזמין: תנועת מכבי


הצג מידע נוסף

בית מכבי העולמי – הבית המשמש כחלון המשקף את ערכי מכבי והספורט היהודי.

השילוב הפרוגרמתי: מוזיאון - אודיטוריום – אירוח, יוצר שלוש צלעות  בהן כל חלק משלים את משנהו ומתחבר אליו לכדי שלמות אחת.

לא בכדי המוזיאון מראה את ההיסטוריה ואזורי האירוח מראים את הטיפול בספורטאי ההווה והעתיד.

בחרנו להציב את הכניסה הראשית לבניין בהמשך לציר הולכי הרגל, בין המלונות, במבואה שקופה למרחב הציבורי. מבואה זו כוללת את אזורי התצוגה, יחד עם היותה מבואת הכניסה לאודיטוריום . כך, גם המבקרים באודיטוריום יכולים ללמוד ולהכיר את ערכי מכבי והספורט היהודי. עלייה בהמשך המבואה מאפשרת אזורי תצוגה נוספים, המשקיפים על מבואת הכניסה ומתחברים  אליה לכדי חלל אחד.

מהצד השני, אליו מגיעים ברכב,  תוכננו הלובי המשני והכניסה הנוספת, מהם ניתן לעלות ישירות לאזורי האירוח של קבוצות וספורטאים או להשתלב במוזיאון ובמבואה הראשית.

אזורי האירוח מכובדים אך שומרים על איפוק. אלה מחולקים לקבוצות של חדרים עם הפרשי מפלסים. באופן זה נוצרות פינות ישיבה אינטימיות שישמשו קבוצות קטנות יותר של ספורטאים ומתארחים. חללי התכנסות גדולים יותר מתוכננים בכיתות הכוללות גם מרפסת חיצונית. הקיר בין הכיתות ניתן לפתיחה ומאפשר את חיבור שתי הכיתות ליחידה אחת. לחלק מחדרי האירוח תוכננו מרפסות פרטיות המרחיבות את שטח המחיה של החדרים. מהחלל המשותף ניתן לצאת למרפסת רחבה המשמשת את כלל האורחים.  מרפסת זו מתחברת ישירות לגרם מדרגות חיצוני (המשמש גם כיציאת חירום דרושה) המאפשר קיום אירועים בלתי תלויים במרפסת. המרחבים המוגנים משמשים את חדרי ההדרכה.

המסות העיקריות של המבנה תוכננו באופן בו חזיתות המבנה המופנות  לציר ולשדרה, מבליטות את המבואה והמוזיאון. החזיתות הפונות לצד השני, עם הפנים לעתיד ולנוף, מבטאות את ההתפרצות הדינמית של אזורי האירוח. 

<< חזרה לתחרויות
The new design is replica watches designed with a dense bottom to swiss replica watches ensure the safety of the movement inside the watch. Equipped with fake watches uk the brand-made MT5612 self-winding movement, this movement is equipped with an rolex uk inertial fine-tuning silicon balance spring.