בית ספר על יסודי תיכונט ע''ש אלתרמן בשכונת צוקי אביב, תל אביב

מיקום: תל אביב, רובע צפון מערב

היקף: 12,000 מ"ר

שלב: הושלם 2012

מזמין: עיריית תל אביב- יפו


הצג מידע נוסף

תוכנית הבינוי למרחב חינוך וקהילה צפון מערב מהווה את לב התוכנית לרובע צפון מערב העיר תל אביב- יפו.

התוכנית יוצרת קמפוס חינוכי קהילתי עירוני ומגדירה מחדש את הקשר בין מבני הציבור ומבנה חינוך במרכזם למרחב ציבורי עירוני פתוח. התוכנית מציעה קשר סימביוטי בו מבני הציבור מעצבים את המרחב הציבורי והחללים העירוניים הכוללים כיכר ציבורית, שדרת הולכי רגל ואופניים ושביל הולכי רגל.

הבינוי מייצר תוכנית יעילה של המתחם תוך הקטנת השימוש במשאב קרקע עירונית יקרה. התכנון תוחם מגרשים הקטנים בחצי מהקצאות קרקע לצורכי ציבור המקובלות בישראל וזאת תוך שמירה על איכות המרחב הציבור הפתוח  לתלמידי בית הספר ולכלל הציבור.

הכיכר ציבורית מתוכננת על ציר האורך המרכזי של הרובע מנקזת את שדרת הולכי רגל ואופנים ( צפון- דרום) המסתיימת בכיוון צפון בפארק השכונתי. את השדרה חוצה שביל הולכי רגל (מזרח, מערב) המזין את הכיכר הציבורית. בראש הכיכר על הדופן המזרחית ממוקם  מבנה בית הספר כעוגן וכסמל עירוני המקרין על סביבתו. את הדופן הצפונית תוחמים מבני המרכז הקהילתי ומרכז הספורט.

מבנה בית הספר נחצה ע"י שדרת הולכי הרגל  תוך שהוא יוצר דופן מבונת  ללא מעטפת גדרות. בכך נשמרת זיקה ישירה בין המרחב העירוני הפתוח ובין מבנה הציבור.

 מבנה הכניסה של בית הספר הממוקם על הכיכר כולל מבואת כניסה ראשית, ספריית בית הספר והקהילה, אודיטוריום בית ספרי ואולם מופעים עירוני. עירוב השימושים יבטיח שימוש אינטנסיבי לאורך שעות היום המפרה את אופייה העירוני של הכיכר והשדרה

תוכנית הבינוי למתחם זכתה בתחרות למוזמנים של עיריית תל אביב- יפו בשנת 2006.

לאחר אישורה בשנת 2009 החל התכנון המפורט למבנים הראשונים הכוללים את בית הספר ואולם הספורט.

<< חזרה לחינוך
The new design is replica watches designed with a dense bottom to swiss replica watches ensure the safety of the movement inside the watch. Equipped with fake watches uk the brand-made MT5612 self-winding movement, this movement is equipped with an rolex uk inertial fine-tuning silicon balance spring.